Portret Kobiety

Kanały RSSRSS (Really Simple Syndication) w wolnym tłumaczeniu znaczy Naprawde Prostą Dystrybucję Treści. Jest to forma prezentacji nagłówków wiadomości korzystającą z języka XML.

W bardziej obrazowy sposób można to określić jako krótkie wiadomości tekstowe (mogące także zawierać grafikę), przysyłane do Ciebie na pulpit (dzięki odpowiedniemu programowi - o tym niżej).

 

Cafe News screenshotTechnologie tą wykorzystują przede wszystkim serwisy informacyjne, wysyłając osobom zapisanym (do kanału rss tego serwisu) krótkie zajawki tekstowe informujące o nowej informacji, która pojawiła się na łamach tego serwisu. W ten sposób możemy np. dowiedzieć się o nowym artykule na stronie Portret Kobiety już kilka sekund po jego ukazaniu się.

 

Korzystanie z RSS'ów jest naprawde bardzo proste. Wystarczy zainstalować odpowiedni program (my polecamy polski agregator Cafe News - jest prosty, darmowy oraz posiada ładny interface). Po zainstalowaniu programu dodajemy wybrane przez nas kanały wklejając adresy rss i ustalamy okres czasu co jaki program ma sprawdzać czy na danym kanale pojawiły się nowe wiadomości.

 

Można oczywiście używać innych programów. Interesująco wygląda RSS Bandit, którego polski opis możemy znaleźć na tej stronie. Można także korzystać z rss'owych aplikacji sieciowych, takich jak Rojo , Bloglines czy Google Reader .

 

Kanały RSS najczęściej oznaczone pomarańczową ikonką z białym napisem RSS (zobacz niżej)

 

Kanały RSS Portretu Kobiety:

 

Kanał RSS http://www.portretkobiety.pl/rss.php
Główny kanał Portretu Kobiety, przekazuje informacje o wszystkich nowościach na naszej stronie, począwszy od aktualności poprzez strony portalu do produktów w naszym sklepie.

 

Kanał RSS Forum http://forum.portretkobiety.pl/forum_rss.php
Kanał Forum Portretu Kobiety, przekazuje najnowsze posty z naszego forum.

 

Więcej technicznych informacji na temat RSS: tutaj!