Portret kobiety - zdrowie i uroda

Pielęgnacja ciała / Kończyny górneZabiegi pielęgnacyjne na dłonie do wykonania w domu

Peeling z kawy

4 łyżki kawy zalać wrzątkiem. Po zaparzeniu, płyn należy odlać, natomiast pozostałość w postaci fusów wcierać w dłonie. Zabieg należy wykonywać codziennie. Dłonie stają się delikatne, odpowiednio natłuszczone.

 

Kremowy kompres

Spierzchnięte, suche dłonie należy posmarować grubą warstwą tłustego odżywczego kremu, następnie nakładamy na dłonie bawełniane rękawiczki. Zabieg należy wykonać na noc. Rano dłonie będą gładkie, odpowiednio odżywione. Bawełniane rękawiczki można kupić w sklepach / hurtowniach kosmetycznych lub sklepie z akcesoriami kosmetycznymi.

 

Kąpiel w oliwie z oliwek

Oliwa z oliwek to naturalny surowiec stosowany w kosmetyce, nazywana często „złotym płynem”. Jest to olej o mocnym zapachu i smaku, otrzymywany z tłoczenia na zimno miąższu owoców oliwki.

Do przygotowania kąpieli, niezbędna będzie oliwa z oliwek, 2 kapsułki witaminy A+E, oraz kilka kropli soku z cytryny. Oliwę należy lekko podgrzać, następnie dodać sok z cytryny oraz wcisnąć zawartość kapsułek z witaminą A+E, wszystko dokładnie wymieszać. W przygotowanej kąpieli należy moczyć dłonie około 10 - 15 minut. Po wykonanym zabiegu dłoni nie myjemy, tylko osuszamy ręcznikiem papierowym.


Kąpiele w siemieniu lnianym

Najważniejszym elementem lnu zwyczajnego są drobne brązowe nasiona (siemię lniane) stanowiące bardzo ważny surowiec leczniczy. Zawiera ono 40% oleju tłustego, 25% białka, śluz i lecytynę, bogate jest w witaminy A i E, cynk, nienasycone kwasy tłuszczowe.

Przygotowanie kąpieli należy rozpocząć od zalania kilku łyżek siemienia lnianego wrzątkiem, następnie odczekać około 10 minut do momentu kiedy siemię wytworzy śluz. Po przygotowaniu papki należy zaczekać, aż trochę przestygnie, kiedy temperatura pozwoli nam na swobodne trzymanie dłoni w przygotowanej masie około 20 minut. Po zabiegu ręce osuszamy papierowym  ręcznikiem.

 

Peeling z soli / cukru

Do przygotowania peelingu niezbędna będzie łyżka oliwy z oliwek, bądź oliwki do ciała, łyżka cukru lub gruboziarnistej soli kuchennej. Składniki należy dokładnie z sobą połączyć. Przygotowaną mieszankę należy wcierać przez kilka minut w dłonie, następnie dokładnie opłukać je pod bieżącą wodą. Zabieg należy zakończyć wtarciem kremu odżywczego w dłonie.

 

Ziemniaczany okład

Dwa duże ziemniaki należy ugotować w mundurkach, następnie je obrać i rozgnieść widelcem dodając żółtko i dwie łyżki podgrzanego mleka. Ciepłą masę grubą warstwą nakładamy na dłonie i przykrywamy wilgotną gazą. Okład zmywamy letnią wodą po około 15 minutach.

 

Maseczka z żółtka i twarożku

Surowe żółtko należy utrzeć z kilkoma kroplami oliwy, następnie dodajemy do masy 2 łyżeczki naturalnego twarożku naturalnego. Papkę nakładamy na ręce, zmywamy po 15 minutach.

 

Katarzyna Krzysztoszek
Być może zainteresują Cię inne pozycje z tej kategorii: