Portret kobiety - zdrowie i uroda

Wydarzenia / Prasa kosmetycznaCabines 17/2006

CabinesKontrolowana mikrodermabrazja

Mikrodermabrazja w ostatnich miesiącach urosła do rangi jednego z najpopularniejszych zabiegów wykonywanych w gabinecie kosmetycznym. Pojawiły się nawet w sprzedaży specjalne kosmetyki do samodzielnego przeprowadzania zabiegu - oczywiście działają one słabiej niż mikrodermabrazja wykonywana przy użyciu profesjonalnego sprzętu. Artykuł prezentuje użyteczne informacje na temat techniki wykonywania zabiegu i jego efektów.

s. 42A

 

Spór między kosmetyczkami a lekarzami

Niezwykle ciekawy artykuł na temat możliwości współpracy kosmetyczek i lekarzy medycyny estetycznej. Autorka, Monika Jucewicz, porusza istotne kwestie: czy pomiędzy tymi dwiema grupami zawodowymi jest miejsce na współpracę, czy raczej wchodzą sobie one wzajemnie w drogę?

s. 32A

 

Skóra przyszłej mamy cz. 2

Temat dossier dotyczy zmian, jakim ulega skóra kobiet w ciąży. W części pierwszej artykułu była mowa o rozstępach i ociężałych nogach, część druga poświęcona jest przebarwieniom i wiotczeniu biustu. Kłopoty z urodą, jakie dotykają przyszłych matek, wymagają odpowiedniego postępowania i odpowiednich kosmetyków. Warto wiedzieć, co można doradzić kobietom w ciąży, szukającym pomocy u kosmetyczki.

s. 22A

 

CabinesUczennice w gabinecie

Latem w gabinetach pojawiają się uczennice szkół kosmetycznych, poszukujące okazji do odbycia praktyk zawodowych. O czym należy pamiętać, przyjmując młode kandydatki na kosmetyczki? Odpowiedź w artykule.

s. 52 B

 

Zastosowanie koloru w makijażu cz. 1

Rozpoczynamy publikację cyklu artykułów o jednym z najważniejszych zagadnień dotyczących makijażu - o sztuce dobierania kolorów. O tym, który kolor będzie najbardziej pasował do danej osoby, decyduje wiele czynników. Zachęcamy do lektury.

s. 34B

 

Gimnastyka odmładzająca twarzy

Wiadomo powszechnie, że odpowiednie ćwiczenia mięsni ciała wspomagają utrzymanie ładnej sylwetki. Na twarzy też znajdują się mięśnie, zatem ich odpowiednie ćwiczenie może być istotnym elementem walki ze skutkami upływu czasu. Artykuł prezentuje kilkanaście łatwych ćwiczeń, które można polecać klientkom gabinetów kosmetycznych jako sposób na utrzymanie ładnego konturu twarzy.

s. 24B

 

Cabines

www.cabines.pl
Być może zainteresują Cię inne pozycje z tej kategorii: