Portret kobiety - zdrowie i uroda

Pielęgnacja twarzyUsta - nasza broń kobieca

usta_04.jpgMiękkie, zadbane usta od zawsze stanowiły atrybut kobiecości i wzbudzały zainteresowanie u brzydszej płci. Niejednokrotnie były uznawane za jedną z najseksowniejszych części ciała. Jednak zapomniałyśmy trochę o nich nie poświęcając im należytej uwagi. Pogoda za oknem, plucha, mróz mogą doprowadzić do spierzchnięcia ust.

 

Czym się to charakteryzuje?

Usta marszczą się, są nadmiernie wysuszone, mogą swędzieć i niekiedy pojawiać się krwawiące pęknięcia. Stosowanie nawet odżywczej kolorowej pomadki nie pomoże, uwydatni ona tylko niepotrzebnie powstałe zagłębienia, łuszczenie i spotęguje nie apetyczny wygląd.

 

Czym spowodowane jest pierzchnięcie ust?

Powierzchnia ust bardzo szybko wysycha, po czym pęka. W szczególności są one narażone na działalność słońca i wiatru. Usta są bardzo delikatne i w przeciwieństwie do skóry nie posiadają gruczołów łojowych, które chroniłybyje przed utratą wilgotności, ani melaniny, pigmentu, który chroniłby je przed działaniem promieni słonecznych. Spierzchnięte usta cały czas szukają czegoś wilgotnego, co mogłoby przynieść ukojenie, lecz niestety łapią tylko powietrze, które zamiast koić, jeszcze bardziej drażni. Należy pamiętać również o tym, że pomimo tego, że zachęcają one, do tego, aby je oblizać, nie róbmy tego, ponieważ w ten sposób dodatkowo je wysuszamy.

 

Jest kilka domowych sposobów, aby w bardzo szybki sposób usta odzyskały swój kuszący wygląd. Może je wykonywać również w momencie, gdy usta są zdrowe, będą stanowić wtedy przyjemny zabieg kosmetyczny.

Słodki Peeling - wystarczy na zwilżony palec nabrać trochę gruboziarnistego cukru, a następnie masować nim usta około jednej minuty, aby pozbyć się zrogowaciałego naskórka i odzyskać swoje usta. Musisz pamiętać, aby po tym zabiegu posmarować je tłustym kremem. Peeling spowodował, że usta są teraz bardziej chłonne na substancje odżywcze.

Słodkie usta - nie nic bardziej rewelacyjnego niż miód na ustach. Trzeba się powstrzymywać, żeby go nie zjeść. Miód ma niezastąpione działanie odżywcze, regenerujące oraz nawilżające. Nałóż warstwę miodu na usta i trzymaj tę słodką maseczkę około 15 minut. Zabieg ten nie ogranicza żadna bariera czasowa, możesz go wykonywać jak tylko przyjdzie Ci na to ochota. Od razu ostrzegam „ Słodkie usta” uzależniają.

Szczoteczka - masaż ust możemy wykonywać codziennie, podczas porannej toalety, kiedy myjemy zęby. Wykonujemy go bez użycia pasty, zwilżoną ciepłą wodą szczoteczką wykonujemy delikatne okrągłe ruchy. Po masażu, należy na usta nałożyć balsam lub tłusty krem, pomóc może również wazelina kosmetyczna. Jeżeli podczas tego zabiegu usta zaczynają boleć, przerwij go, ponieważ jest delikatniejszy sposób na pozbycie się zrogowaciałego naskórka. Nawiń kawałek gazy na palec, zwilż ciepłą wodą i nim wykonuj delikatny masaż.

Olejek - rewelacyjne działanie ma również oliwa z oliwek, wykorzystywana w domowej kosmetyce do przyrządzanie przeróżnych maseczek i nalewek. Przepis jest bardzo prosty, należy jedynie posmarować usta oliwą z oliwek. Do tego celu można również wykorzystać olejek sezamowy.

 

Mamy nadzieję, że tych kilka zabiegów pomoże Wam odzyskać świetną formę ust.

 

Katarzyna Krzysztoszek
Być może zainteresują Cię inne pozycje z tej kategorii: