Portret Kobiety

Pielęgnacja włosówDomowe sposoby na piękne włosy cz.1

Włosy były i są ozdobą kobiety, a również i mężczyzny, są jednym z atutów naszej urody, ale tylko wówczas gdy pozostają lśniące, wypielęgnowane, zdrowe. Jak zachować piękne włosy? Zachęcamy do wypróbowania domowych zabiegów pielęgnacyjnych.

 

Płukanka na włosy

Ma za zadanie nabłyszczyć oraz wzmocnić włosy

Składniki:

Szklanka soku z cytryn

Szklanka wody destylowanej

Przygotowane składniki należy wymieszać, a następnie wypłukać w nich włosy, po umyciu.

 

Płukanka na włosy

Ma za zadanie nabłyszczyć włosy oraz dodać miękkości. W trakcie zabiegu nie należy przejmować się zapachem, minie on po wyschnięciu włosów.

Składniki:

1 szklanka wody

3 szklanki piwa

Przygotowane składniki należy wymieszać, a następnie spłukać włosy, po umyciu.

 

Płukanka mleczna

Na umyte włosy nałóż kilka łyżek pełnotłustego mleka. Po kwadransie należy spłukać obficie włosy letnią wodą. Zabieg najlepiej powtarzać raz w tygodniu, a z pewnością wasze włosy staną się mniej suche i łamliwe.

 

Kompres na włosy

Ma za zadanie nabłyszczyć oraz wzmocnić włosy.

Składniki:

1/3 oleju roślinnego

łyżeczka rumianku

liść pokrzywy

liść brzozy

żółtko

łyżka miodu

łyżka soku z cytryny

2-3 krople oleju rozmarynowego

Przygotowanie:
1/3 oleju roślinnego lekko podgrzej, następnie namocz( około 30 minut) w nim łyżeczkę rumianku, liści pokrzywy i brzozy. Odcedź. Dodaj żółtko, po łyżeczce miodu i soku z cytryny, 2-3 krople oleju rozmarynowego. Stosowanie Mieszankę wetrzyj w wilgotne włosy. Możesz owinąć głowę folią, a potem ręcznikiem. Ciepło wzmocni działanie odżywczego kompresu.

 

Kompres z oleju i cytryny

Łyżkę ciepłego oleju rycynowego wymieszaj z sokiem z cytryny. Taką mieszankę wmasuj w skórę głowy, a włosy przeczesz grzebieniem, by dobrze rozprowadzić na nich mieszankę. Następnie załóż na głowę czepek foliowy i owiń głowę ręcznikiem zamoczonym w gorącej wodzie. Gdy ręcznik ostygnie, zamocz go ponownie. Po 20-30 minutach dokładnie umyj włosy.

 

Maseczka do włosów „ Jajeczna”

Białko należy ubić na sztywną pianę, a następnie połączyć z żółtkiem. Rozprowadzić masę na wilgotnych włosach i wpasowywać w skórę głowy.  Na koniec głowę owiń folią i ręcznikiem, maseczkę trzeba spłukać po 20 - 30 minutach. 

 

Maseczka z oliwy i żółtka

Łyżeczkę oliwy z oliwek wymieszaj z trzema kroplami witaminy A oraz żółtkiem. Maseczkę nałóż na skórę głowy i włosy, owiń głowę foliowym czepkiem i ręcznikiem. Po 20-30 minutach spłucz włosy wodą z dodatkiem soku z cytryny. Pożądany efekt osiągniesz stosując maseczkę, co dwa tygodnie.

 

Maseczka do włosów

W szczególności polecana do włosów słabych, łamliwych.

Składniki:

1/4 szklanki piwa

jajko

Przygotowane składniki należy połączyć. Powstałą papkę rozprowadzić po umytych uprzednio włosach. Maskę należy dokładnie spłukać po 15 minutach.

 

Katarzyna Krzysztoszek

 
Być może zainteresują Cię inne pozycje z tej kategorii: