Portret Kobiety

Pielęgnacja włosówDomowe sposoby na przetłuszczające się włosy

Domowe sposoby na przetłuszczające się włosy Statystycy stwierdzili, że co drugiej kobiecie włosy szybko przetłuszczają się. Najczęściej nadmierne przetłuszczanie się włosów spowodowane jest zaburzeniami w układzie hormonalnym, sprzyjający temu czas to okres dojrzewania, menopauzy, ale także w okresie miesiączki.

 

Włosy szybko przetłuszczające się to takie, które już po jednym dniu od momentu mycia tracą ładny i świeży wygląd i zaczynają tworzyć (zlepiać się) w odrębne pasma. Podczas pielęgnacji należy pamiętać, że radykalne odtłuszczenie skóry może przynieść wręcz odwrotny skutek - jeszcze intensywniejszą pracą gruczołów łojowych.

 

Płukanka nr 1

Do ostatniego płukania można dodać sok z cytryny ( na 1 litr wody pół cytryny).

Płukanka nr 2

Do ostatniego płukania można wykorzystać mieszanki ziołowe, szczególnie z większą zawartością skrzypu mającego właściwości wysuszające.

Płukanka nr 3

Korzystne rezultaty przynosi nacieranie skóry głowy nalewkami ziołowymi. Np. korzeń świeżej pokrzywy 10 g, ziele nasturcji 10 g, spirytus 60 % - 250g. Zioła drobno posiekane zalewamy spirytusem i odstawiamy na 2- 3 tygodnie. Potem odcedzamy, wlewamy do przygotowanej buteleczki i wcieramy w skórę głowy 3 - 4 razy w tygodniu.

Płukanka nr 4

Innym sposobem na przetłuszczające się włosy jest przecieranie skóry tonikiem alkoholowym. Jednak zabieg taki należy wykonywać nie częściej niż dwa razy w tygodniu, w przeciwnym razie gruczoły łojowe zostaną pobudzone, a włosy będą się przetłuszczały jeszcze bardziej.

Okład nr 1

Kilka godzin przed myciem głowy (codziennie lub co drugi dzień) można wykonać okład z czarnej rzodkwi (wystarczy jedna utarta średniej wielkości rzodkiew). Wciera się go w skórę głowy, następnie należy owinąć głowę ręcznikiem i po godzinie (kilku godzinach) umyć. Okład zdejmuje się, głowę zaś płucze dopóty, dopóki nie zniknie charakterystyczny zapach, a następnie można zastosować jedną z płukanek ziołowych.

Okład nr 2

Należy przygotować wywar z herbaty i 1/3 szklanki skrzypu polnego w 1/4 litra wody. Przygotowany wywar należy odstwić na 3 godziny, po czym odcedzić płyn i w nim wypłukać włosy. Na wilgotne włosy nałóż czepek kąpielowy na 30 minut. Na sam koniec spłucz dokładnie włosy z wywaru.

 

Maska nr 1
Ubij białko na pianę, połącz z żółtkiem, papkę pozostaw na wilgotnych włosach przez ok. 20 min. Głowę owiń folią i ręcznikiem. Na sam koniec dokłanie spłucz i umyj głowę delikatnym szamponem.

Maska nr 2
Raz na 2 tygodnie wcieraj w skórę głowy drożdże, możesz je rozpuścić w odrobinie ciepłego mleka.

Maska nr 3
Do wykonania maski niezbędne będzie żółtko, 25ml oleju z orzechów ziemnych, kilka kropel soku z cytryny. Wszystko razem należy wymieszać, nałożyć na włosy, pozostawić maskę na włosach przez około 30 minut, a następnie dokładnie spłukać.
Być może zainteresują Cię inne pozycje z tej kategorii: