Portret Kobiety

Portal / AktualnościMarianna Dembińska

Marianna Dembińska FelietonyChcielibyśmy podzielić się z Wami bardzo radosną nowiną mianowicie powstała kategoria Felietony w dziale Kultura i Sztuka, jest to możlwie dzięki nawiązaniu współpracy z Panią Marianną Dembińską. To poświęcona swojej pasji i pracy polka mieszkająca we Włoszech. Napisała pełną poczucia humoru autobiograficzną książkę o swojej karierze poza Ojczyzną "Tobie to dobrze czyli autobiografia (prawie) prawdziwa polskiej arystokratki robiącej międzynarodową karierę".

We wrześniu 2005 r. zajęła drugie miejsce oraz zdobyła pierwszą nagrodę krytyki we włoskim konkursie na teksty sztuk teatralnych za komedię pt "Casting". W kwietniu 2006 r. odbyła się premiera sztuki pt "Casting" została ona wystawiona w Teatrze im. Jana Kochanowskiego w Opolu razem ze sztuką laureata literackiej nagrody Nobla - Dario Fo, nadal możecie się na nią wybrać.

 

W niedługim czasie postaramy się przybliżyć Wam jej postać zamieszczając wywiad przeprowadzony przez redaktor naczelną portalu Katarzynę Krzysztoszek.
Być może zainteresują Cię inne pozycje z tej kategorii: