Portret Kobiety

Zdrowie i uroda / PoradyMeszek na twarzy

Mam na twarzy meszek od jakiegoś czasu staje się on coraz bardziej widoczny.

Trochę mnie to krępuję ,prosze o poradę

Iwona

 

Bardzo trudno diagnozować przyczynę, czy też określać stan owłosienia nie widząc twarzy, nie mogąc przeprowadzić prawidłowej diagnostyki skóry oraz wywiadu z klientem. Postaram się ogólnie określić przyczynę oraz możliwość postępowania z owłosieniem na twarzy. Uważam jednak, że jeżeli zamierzasz walczyć w tym problemem ze względu na to, że czujesz dyskomfort, powinnaś umówić się na wizytę w gabinecie kosmetycznym.

Patologiczny wzrost włosa w miejscach gdzie w warunkach fizjologicznych występuje jasny, słabo widoczny meszek włosowy nazywa się nadmiernym owłosieniem. Nadmierne owłosienie rzadko wiąże się z poważnymi chorobami, które niosą ze sobą poważne konsekwencje lub niebezpieczeństwo dla życia. Bardzo często jest to problem genetyczny, dolegliwość rodzinna. Inne powody to przyjmowanie leków, ciąża, a także stan ten występuje u kobiet u których podwyższony jest poziom męskich hormonów. Jeżeli zależy Ci na zdiagnozowaniu przyczyny, rodziłabym skontaktować się z dermatologiem, w celu wykonania badań hormonalnych. W przypadku nadmiernego owłosienia, które nie jest związane z chorobą, gabinety kosmetyczne, czy też gabinety dermatologiczne mają szereg zabiegów, które mają na celu poprawę walorów estetycznych, należą do nich metody fizykalne i chemiczne. Metody fizykalne to m.in. elektroliza, termoliza,uzuwanie za pomocą lasera.

  • Elektroliza jest to zabieg polegający na wprowadzeniu do cebulki włosa igły, a następnie poprowadzenie prądy galwanicznego.
  • Termoliza jest to zabieg polegający na wprowadzeniu do cebulki włosa igły, a następnie poprowadzenie prądu zmiennego.

Metody chemiczne to m.in. woskowanie. Zabieg woskowania przeprowadzany jest w większości gabinetów kosmetycznych. Jest to bardzo popularny zabieg usuwania owłosienia, również z twarzy.

 
Być może zainteresują Cię inne pozycje z tej kategorii: