Portret Kobiety

Blog3. Włosy po ciąży, horror świeżej mamy

Ostatnie dni dały mi w kość. Mały przechodzi sam siebie w ślinieniu i piskach, co za tym idzie mam mniej czasu, aby przysiąść, pomyśleć i napisać. Kiedy on zasypia, moje oczy same zamykają się i odpływam. Jednak silne postanowienie poprawy doprowadziło mnie dziś do klawiatury.

Kolejnym problemem na drodze - wypielęgnowanej mamy - to włosy. W czasie ciąży nie robiłam z nimi nic szczególnego, ale wyglądały znośnie, a czasami z przejawem totalnej euforii rewelacyjności. Po ciąży zmatowiały i osłabły. Przez pewien czas wręcz liniałam, zostawiając za sobą ścieżkę włosów, wszędzie było ich pełno. Płacz, krzyk i masa kosmetyków na głowie nie pomagała. Dopiero potem dowiedziałam się, że fizjologii nie oszukam, tak ma być i tyle. Winne jak zwykle okazały się hormony, a dokładniej zmiana ich stężenia. W czasie ciąży wysoki poziom estrogenów pomagał mojej głowie zachować dobry wygląd, po urodzeniu dziecka kiedy poziom ich zaczął spadać włosy osłabły i zaczęły wypadać.

Postanowiłam na nimi popracować sama w domu i niedługo oddać się też w ręce mojej cudo-twórczyni fryzjerce Agnieszce, które nawet z byle czego potrafi sprawnymi dłońmi z nożycami zrobić "coś".

Ruszyłam do mojej półki z kosmetykami i, aż mi się zrobiło żal samej siebie. Totalna pustka. Jak jak chcę mieć ładne włosy, jak nie mam ich czym naprawiać. Znalazłam jednak jeden produkt, który mam zawsze i daje mi on poczucie bezpieczeństwa, że może nie będą dalej wypadać. Mowa tu o masce HENNA TREATMENT WAX. To odżywczy wosk przeznaczony do kuracji bardzo intensywnej dla włosów zniszczonych. Oczywiście ważny jest też szampon ja używam Head & Shoulders przeciw wypadaniu włosów. Ale trudno mi tu wydawać jakąś opinię ponieważ to całkowicie nowy produkt jeszcze nie przetestowany wystarczająco długo.

Jutro zrobię sobie też tą maseczkę domową, mąż się ucieszy bo reszta piwka będzie należeć do niego :)

Maseczka do włosów polecana do włosów słabych, łamliwych.
Składniki:
- 1/4 szklanki piwa
- jajko

Przygotowane składniki należy połączyć. Powstałą papkę rozprowadzić po umytych uprzednio włosach. Maskę należy dokładnie spłukać po 15 minutach.


Być może zainteresują Cię inne pozycje z tej kategorii: