Portret Kobiety

LiteraturaLiteratura w spódnicy

"Literatura w spódnicy" to seria doskonałych książek, które powinna przeczytać każda kobieta! Do kolekcji wybrano najlepsze tytuły znakomitych autorów, znanych i cenionych przez miliony czytelniczek. Pozycje wchodzące w skład serii biją rekordy sprzedaży na calym świecie. Książki z serii nie tylko bawią, ale też skłaniają do refleksji. Przeżycia ich bohaterek udowadniają nam, że problemy kobiet są takie same na całym świecie. Dlatego też tytuły serii "Literatura w spódnicy" są bliskie każdej czytelniczce.


Literatura kobiecaChodźmy razem

 

Josie Lloyd, Emlyn Rees


Książka ta, nazywana współczesną "love story" jest błyskotliwą historią pewnego romansu. "Chodźmy razem" to emanujący erotyzmem opis trudności, jakie napotykają kobieta i mężczyzna, chcący się porozumieć, znaleźć swoją "drugą połowę" i ułożyć sobie życie. On - 27-latek twierdzący, że "życie w pojedynkę jest w porządku, czasem to nawet całkiem niezły ubaw". Ona - 25-latka, której sen z powiek spędza myśl o tym, że w jej dowodzie osobistym w rubryce stan cywilny widnieje niezmiennie "wolna". "Chodźmy razem" jest powieścią, której akcja osadzona jest w rzeczywistości lat dziewięćdziesiątych, napisaną dowcipnym, swobodnym stylem z wartką narracją. Jak twierdzą niektórzy - to "Dziennik Bridget Jones" i "Wierność w stereo" w jednym; a niewątpliwie książka, którą czyta się z niekłamaną przyjemnością.

 

Literatura kobiecaImię i nazwisko zastrzeżone

 

Jane Sigaloff

 

Lizzie Ford jest ekspertem od spraw damsko-męskich. Miłość i seks w wielkim mieście nie mają dla niej żadnych tajemnic. Na łamach poczytnego londyńskiego tygodnika odpowiada na listy zawiedzionych i skrzywdzonych, rozmawia też ze słuchaczami, prowadząc lubianą audycję radiową. Jej sprawy osobiste także wydają się zmierzać w dobrym kierunku - po wielu latach nieudanych poszukiwań nareszcie może się wtulić w opiekuńcze ramiona Tego Jedynego - Matta Bakera, czarującego geniusza reklamy, który przekonuje do siebie nawet niechętną mężczyznom jej najlepszą przyjaciółkę. Lizzie nie zdaje sobie sprawy, że cudowny kochanek coś przed nią ukrywa. Nie podejrzewa również, że zwykły list od czytelniczki, tylko z pozoru anonimowej, omal nie doprowadzi do groźnego w skutkach skandalu. Przyjdzie jej zmierzyć się z elementarnymi prawdami na temat kilku aspektów życia, miłości i wierności

 

Literatura kobiecaKoktajl mleczny 

 

Sarah Mlynowski 

 

Jak to się mogło stać? Znowu jestem sama! Gorzej być nie może. Oto e-mail zaczynający się od słów: "Droga Jackie". Przysłał go mój chłopak, który twierdził, że wybiera się to Tajlandii, żaby odnależć samego siebie, a tymczasem poderwał tam jakąś laskę i puścił mnie kantem. Ale ja, Jackie Norris, nie dam się stłamsić i odbiję się od dna! Teraz żadnemu nie przepuszczę, a ten wredny Jeremy wkrótce zrozumie, że już mi na nim nie zależy. I tu mamy problem. Czemu los stawia mi na drodze popapranych erotomanów, nawiedzonych szaleńców i pracusiów, dla których liczy się tylko dobrze przymocowana półka? Potrzebuję mężczyzny, który zerwie ze mnie ciuchy, nakarmi mnie pizzą, a potem zacznie oryginalną i mądrą rozmowę. Samotny chłopaku z Bostonu, odezwij się, wiem, że tam jesteś!

 

Książki można nabyć na kilka sposobów: kupić w punktach, w których dostępny jest miesięcznik Olivia (salony Empik, In Medio, Kolporter, Ruch oraz kioski), zamówić telefonicznie: 0 801 120 003 i (22) 608 40 02 , kupić online wraz z miesięcznikiem Olivia, zamówić e-mailem: prenumerata@axelspringer.pl

 

Axel Springer 
Być może zainteresują Cię inne pozycje z tej kategorii: