Portret Kobiety

MedycynaLipoliza

U wielu osób w okolicach niektórych części ciała gromadzi się specyficzny tłuszcz, który jest oporny na wszelakie ćwiczenia lub diety. Usunąć go można metodą operacyjną liposukcji lub w wyniku lipolizy - zabiegu likwidującego miejscową tkankę tłuszczową.Lipoliza jest nowoczesną metodą chirurgii estetycznej, której zadaniem jest nieoperacyjne usunięcie nadmiaru nagromadzonego tłuszczu w określonych okolicach ciała. Cała procedura polega na wstrzyknięciu w tkankę tłuszczową  substancji zwanej fosfatydylocholiną. Preparat ten uszkadza błonę komórkową komórek tłuszczowych i służy dalej jako transporter tłuszczu w krwi w połączeniu z deoksycholatem - substancją niszczącą tłuszcz.

 

Prawidłowy zabieg powinien być poprzedzony staranną konsultacją z chirurgiem, który w dokładny sposób opisze pacjentowi całą procedurę łącznie z ewentualnymi komplikacjami. Lekarz rozpoczyna zabieg planując modelowanie sylwetki i zaznaczając wybrane okolice markerem. Następnie dokonuje dezynfekcji skóry. Preparat wprowadza się przy pomocy specjalnych, bardzo cienkich igieł. Cała procedura jest niezbyt bolesna, a jedynym znakiem na ciele świadczącym o wykonanym zabiegu jest niewielkie zaczerwienienie w miejscu wkłucia igły. Pacjent z reguły po godzinie powraca do normalnej aktywności fizycznej.   

 

Aby uzyskać w pełni satysfakcjonujący wynik należy wykonać 2-4 zabiegi co 6-8 tygodni. Ponad 80% pacjentów uzyskuje ten rezultat po 2-3 zabiegach. Aby przyspieszyć efekty działania lekarze często zalecają wykonanie specjalnego masażu próżniowego w trakcie kuracji . Na dzień dzisiejszy nie stwierdzono żadnych przypadków przedawkowania ani toksyczności tego preparatu. Należy jednak pamiętać, że lipoliza podobnie jak w przypadku innych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej nie gwarantuje uzyskania pełnego sukcesu. Z pewnością jednak można w tym przypadku liczyć na znaczącą poprawę swojego wyglądu.

 

Do zabiegu lipolizy nie mogą przystąpić dzieci, kobiety w ciąży i karmiące piersią, cukrzycy z zaburzeniami naczyniowymi. Przeciwwskazaniami objęte są również osoby cierpiące na zaburzenia immunologiczne, ciężkie uszkodzenie wątroby i nerek, dużą otyłość, czy zaburzenia związane z krzepliwością krwi.

 

Mała inwazyjność oraz wysoka skuteczność lipolizy sprawiły, że zabieg ten zyskał ogromne uznanie wśród polskich kobiet, które mają pełną świadomość, że wystarczy zaledwie pół godziny, a ich wygląd może zmienić się nie do poznania.

 

Poddając się takiemu zabiegowi warto skonsultować się z jedynym na polskim rynku niezależnym doradcą chirurgii plastycznej IQ MEDICA. Firma ta współpracuje z najlepszymi lekarzami w Polsce. Kliniki IQ Medica posiadają wszystkie wymagane certyfikaty, dzięki czemu pacjent ma pewność, że oddaje swoje zdrowie i urodę w dobre ręce.

 

IQ MEDICA Więcej informacji o lipolizie na stronie internetowej www.iqmedica.pl   

 

IQ MEDICA

ul. Ostrobramska 101

04-041 Warszawa

 
Być może zainteresują Cię inne pozycje z tej kategorii: