Portret Kobiety

MedycynaPomniejszanie piersi

Medycyna estetycznaO dużych i jędrnych piersiach marzy wiele kobiet, są jednak i takie, które z wielką chęcią zamieniłyby rozmiar swojej miseczki na znacznie mniejszy. Według ostatnich badań 20 % kobiet zmaga się z problemami zbyt dużego biustu. Jak wiadomo nadmierny rozmiar piersi może być nie tylko przyczyną problemów natury estetycznej, ale również zdrowotnej. Duży biust powoduje często bóle i skrzywienia kręgosłupa utrudniając tym samym codzienne, aktywne życie kobiety. Przerost piersi może wystąpić po okresie karmienia lub po prostu „z wiekiem". Zdarza się też u bardzo młodych kobiet jako cecha wrodzona.

 

W przypadkach znacznego przerostu piersi wykonuje się ich redukcję, usuwając nadmiar skóry, tkanki podskórnej i gruczołu. Przerost najczęściej połączony jest z opadaniem, a więc przy redukcji wykonuje się zarazem podniesienie piersi. Brodawka i otoczka przesuwane są ku górze wraz z odpowiednim fragmentem gruczołu. Niekiedy, przy wycięciu znacznej części gruczołów, brodawki z otoczkami przenosi się we właściwe miejsce w postaci przeszczepów.

 

Zakres zmniejszenia powinien być ustalany indywidualnie. Redukcja może być też jednostronna, w przypadkach wrodzonej asymetrii. Operacja wykonywana jest wyłącznie w znieczuleniu ogólnym, trwa ok. 3 godzin. Pobyt w szpitalu wynosi 1-2 dni. Początkowo stosuje się elastyczny ucisk opaskami, w późniejszym okresie nosić należy dobrze dopasowany stanik (również w nocy). Przez 6-8 tygodni powinno się unikać znacznych wysiłków fizycznych i uprawiania sportów.

 

Operacja pomniejszania piersi przeprowadzana jest przede wszystkim z powodów czysto zdrowotnych, znacznie rzadziej ma na celu poprawę wyglądu. Najlepszymi kandydatkami do zabiegu są kobiety w pełni dojrzałe, doskonale rozumiejące całą procedurę zabiegu oraz mające realne oczekiwania co do ostatecznego rezultatu.

 

Trzeba pamiętać, że operacja ta nie należy do najłatwiejszych, jednakże wykonywana przez dobrego chirurga ogranicza ryzyko do minimum. Po zabiegu pozostają na ogół mało widoczne blizny, których długość i lokalizacja zależą od wielkości i kształtu piersi przed operacją. Ze wszystkich operacji plastycznych pomniejszanie piersi wywołuje największe zmiany w kształcie ciała kobiety. Po takim zabiegu płeć piękna pozbywa się fizycznego dyskomfortu związanego z nadmiernym rozmiarem biustu. Ciało przybiera pożądany kształt, a ubrania leżą znacznie lepiej niż dotychczas.

 

Podejmując decyzję o takim zabiegu warto skonsultować się z bezpłatnym doradcą chirurgii plastycznej IQ Medica. Firma ta współpracuje z najlepszymi lekarzami w Polsce. Kliniki IQ Medica posiadają wszystkie wymagane certyfikaty, dzięki czemu pacjent ma pewność, że oddaje swoje zdrowie i urodę w dobre ręce.

 

Medycyna estetycznaIQ MEDICA


ul. Ostrobramska 101

04-041 Warszawa

www.iqmedica.com
Być może zainteresują Cię inne pozycje z tej kategorii: