Portret Kobiety

Nowości kosmetyczneTołpa - intymność kobiety pod specjalną opieką

TołpaBiała herbata, w odróżnieniu od zielonej czy czerwonej jest w świecie herbat najbardziej ekskluzywnym gatunkiem. Posiada ona jednak znane od lat nieocenione właściwości zdrowotne, wykorzystywane szeroko nie tylko w medycynie naturalnej, lecz także w przemyśle kosmetycznym. Marka TOŁPA® uczyniła wyciąg z białej herbaty jednym ze składników preparatów kosmetycznych z linii Kuracja Intymna, oddając nam w nich jej właściwości kojące oraz nawilżające.

 

Biała herbata, której nazwa pochodzi od białych, delikatnych, otulających ją niteczek, posiada bogactwo naturalnych właściwości i niepowtarzalny, ciekawy smak. Jest droga, ponieważ hoduje się ją według tradycyjnych i bardzo rygorystycznych zasad na małą skalę jedynie w Sri Lance i Chinach, gdzie zbiera się ją wczesną wiosną. Dzięki zbawiennym dla naszego ciała właściwościom znalazła zastosowanie również w przemyśle kosmetycznym, zyskując miano „eliksiru młodości". Dodaje się ją do różnego rodzaju kosmetyków jako środek kojący podrażnienia skóry i delikatnie nawilżający - dodana do kremów czy balsamów dodaje skórze witalności i blasku, orzeźwia ją i intensywnie pielęgnuje. Dzięki niej skóra staje się gładka, miękka i elastyczna. Co więcej - zawartość białej herbaty w kosmetykach neutralizuje szkodliwe działanie wolne rodników, co w konsekwencji opóźnia efekty starzenia.

Specjaliści z firmy Torf Corporation opracowali całą linię innowacyjnych preparatów kosmetycznych do higieny i pielęgnacji intymnej, zawierającą ekstrakt z białej herbaty i inne naturalne substancje aktywne. Kuracja Intymna TOŁPA® to gama preparatów przeznaczonych do specjalistycznej higieny kobiet wrażliwych i nadwrażliwych. Ten innowacyjny program pielęgnacyjny został dostosowany zarówno do potrzeb kobiet, które mają problemy wynikające z budowy anatomicznej, cyklicznych zmian hormonalnych, związanych z etapami rozwoju organizmu i sytuacji życiowych, jak i dla kobiet poszukujących bezpiecznej, komfortowej pielęgnacji. Preparaty z linii Kuracja Intymna są całkowicie hypoalergiczne i nieinwazyjne, a ich działanie potwierdzone zostało licznymi badaniami dermatologicznymi i ginekologicznymi. Połączenie łagodności i skuteczności uzyskano w nich dzięki niezwykłym recepturom, opartym na czynnych składnikach pochodzenia naturalnego. Białej herbacie towarzyszy w nich borowina TOŁPA®, torf TOŁPA®, a także botaniczne kompleksy ekstraktów ze skrzypu, morszczyna, żeńszenia i rumianku, wyciąg z drzewa kroton lechleri, wyciąg z kwiatu piwonii, a także kwas mlekowy i ekodermina. Składniki te zapewniają specjalistyczną pielęgnację intymnych części ciała kobiety, wspomagając odnowę komórek i regenerację mikrouszkodzeń, podnosząc odporność błon śluzowych, łagodząc podrażnienia i przywracając skórze równowagę fizjologiczną - odpowiednie pH.

Kuracja Intymna TOŁPA® to linia sześciu preparatów - każdy z nich zapewnia specjalistyczną i skuteczną pielęgnację intymnej kobiecej sfery w warunkach domowych. Przeznaczone są dla kobiet w różnym przedziale wiekowym - od młodych ze skłonnością do alergii aż po te w okresie menopauzy.

PIELĘGNACJA NA DZIEŃ I NA NOC

Preparaty wchodzące w skład programu dzienno-nocnego przeznaczone są dla kobiet aktywnych i wymagających, które cenią sobie kompleksową pielęgnację i higienę intymną dostosowaną do potrzeb skóry wrażliwej. Podział preparatów na dzień i noc uwzględnia odmienne potrzeby pielęgnacyjne związane z cyklem doby i pozwala na intensyfikację skuteczności ich działania.

Do pielęgnacji dziennej przeznaczony jest preparat zapewniający uczucie świeżości, czystości i komfortu, który delikatnie nawilża i łagodzi podrażnienia. Pielęgnacja nocna to preparat o właściwościach regenerujących i ochronnych oraz powlekających, pomocny w zapobieganiu i łagodzeniu podrażnień wywołanych czynnikami zewnętrznymi (np. stosowaniem preparatów leczniczych, doustnych środków antykoncepcyjnych, używaniem wkładek higienicznych, noszeniem bielizny zawierającej włókna syntetyczne, detergentami i kosmetykami, stresem). Preparaty mogą być stosowane oddzielnie, w zależności od predyspozycji i indywidualnych potrzeb.

Hydro Pianka to odświeżająco-nawilżający preparat do codziennej higieny intymnej. Delikatna, przyjemna w użyciu piana pozwala na długo zachować uczucie świeżości i komfortu. Jej systematyczne używanie łagodzi dodatkowo wszelkie podrażnienia skóry okolic intymnych oraz ułatwia utrzymanie prawidłowego, fizjologicznego pH. Dzięki lekkiej konsystencji pianka jest dobrze tolerowana nawet przez skórę bardzo wrażliwą. Specjaliści TOŁPA® zalecają używanie tego preparatu na dzień, przede wszystkim kobietom młodym, aktywnym, narażonym na stres, zmęczenie i przepracowanie, skłonnym do alergii.

 

HYDRO PIANKA odświeżająco-nawilżająca pH 5,5
Substancje czynne: borowina TOŁPA®, wyciąg z kwiatów piwonii, wyciąg z białej herbaty, kwas mlekowy, nawilżający kompleks Ecodermine

Dla kobiet aktywnych, żyjących w dużym tempie i narażonych na nieustający stres, zmęczenie i przepracowanie marka TOŁPA® przygotowała specjalny preparat na noc w formie regenerującego Pro Żelu. Jego systematyczne stosowanie aktywnie stymuluje odnowę naskórka, przywracając skórze utraconą równowagę fizjologiczną. Pro Żel działa antyseptycznie i zmiękczająco, regenerując i wzmacniając naturalny system ochronny.

PRO ŻEL regenerująco-ochronny pH 5,5
Substancje czynne: borowina TOŁPA®, wyciąg z kwiatów piwonii, wyciąg z białej herbaty, kompleks ekstraktów ze skrzypu, morszczynu, żeńszenia i rumianku, ekstrakt z Croton Lechleri, kwas mlekowy, nawilżający kompleks Ecodermine.

PIELĘGNACJA SKÓRY NADWRAŻLIWEJ

Preparat przeznaczony dla kobiet o wrażliwej, nadwrażliwej i alergicznej skórze. Szczególnie polecany kobietom źle reagującym na środki higieniczne (tampony, wkładki, podpaski), skłonnym do alergii i cierpiącym na nawracające podrażnienia wywołane kosmetykami, detergentami będącymi składnikiem środków piorących, czynnikami zanieczyszczenia środowiska lub noszeniem obcisłej, wykonanej z syntetycznych włókien bielizny. Ze względu na wyjątkową delikatność i bezpieczeństwo stosowania preparat może być stosowany przez nastolatki i młode kobiety.
Neutro Płyn z Kuracji Intymnej o działaniu łagodząco - wyciszającym, przeznaczony jest do codziennej intymnej pielęgnacji skóry nadwrażliwej i alergicznej. Wydatnie zmniejsza prawdopodobieństwo wystąpienia infekcji, dodatkowo nawilżając i kojąc podrażnioną skórę. Systematyczne stosowanie Neutro Płynu pozwala na utrzymanie równowagi naturalnej flory bakteryjnej w fizjologicznym pH skóry. Preparat dostosowany jest do potrzeb ekstremalnie wrażliwych i wymagających kobiet.

NEUTRO PŁYN łagodząco-wyciszający pH 5,5
Substancje czynne: borowina TOŁPA®, wyciąg z kwiatów piwonii, wyciąg z białej herbaty, kompleks ekstraktów ze skrzypu, morszczynu, żeńszenia i rumianku, ekstrakt z Croton Lechleri, kwas mlekowy, nawilżający kompleks Ecodermine.

PIELĘGNACJA DLA KOBIET DOJRZAŁYCH

Coś specjalnego dla siebie znajdą również w linii Kuracja Intymna TOŁPA® kobiety dojrzałe. Przeznaczona dla nich Emulsja Meno do higieny intymnej działa odbudowująco i nawilżająco, skutecznie łagodząc dolegliwości okolic intymnych w okresie przekwitania. Trwale zwiększa wilgotność skóry i śluzówki, co zmniejsza powracające podrażnienia i nieprzyjemne uczucie pieczenia. Systematyczne używanie Płynu Meno przywraca fizjologiczne pH i uczucie komfortu, będąc dodatkowo doskonałym zabezpieczeniem przed różnego rodzaju infekcjami. Skutecznie łagodzi dolegliwości okolic intymnych związane ze zmianami hormonalnymi. Obniżenie poziomu estrogenów, dotkliwie odczuwane przez kobiety w tym trudnym okresie, najczęściej objawia się nawracającymi przesuszeniami błony śluzowej i podrażnieniami, którym towarzyszy uczucie pieczenia i świądu. Dzięki właściwościom odbudowującym i intensywnie nawilżającym preparat skutecznie przywraca właściwy poziom nawilżenia błon śluzowych w okresie menopauzy i podczas terapii hormonalnej oraz pozwala utrzymać fizjologiczne pH. Dostosowany jest do potrzeb skóry wrażliwej.

MENO EMULSJA odbudowująco-nawilżająca pH 5,5
Substancje czynne: wyciąg torfowy TOŁPA®, wyciąg z kwiatów piwonii, wyciąg z białej herbaty, kompleks ekstraktów ze skrzypu, morszczynu, żeńszenia i rumianku, ekstrakt z Croton Lechleri, kwas mlekowy, nawilżający kompleks Ecodermine.

PIELĘGNACJA SPECJALISTYCZNA

Pielęgnacja specjalistyczna obejmuje preparaty przeznaczone do higieny i pielęgnacji podczas zachwiania równowagi fizjologicznej okolic intymnych. Specjalna formuła produktów pozwala na przywrócenie działania naturalnych systemów ochronnych i złagodzenie objawów podrażnień wywołanych czynnikami wewnętrznymi (zaburzenie cyklu życiowego kobiety - dojrzewanie, fazy cyklu miesiączkowego) i zewnętrznymi (np. stosowaniem preparatów leczniczych, używaniem wkładek higienicznych, noszeniem pieluch oraz zmian powstałych w wyniku długotrwałego unieruchomienia na skutek choroby i po przebytych zabiegach oraz kuracji antybiotykowej). Przyspieszają jednocześnie regenerację uszkodzonego naskórka i utrzymują odpowiedni poziom nawilżenia błon śluzowych. Dzięki zawartości kwasu mlekowego pomagają przywrócić i kontrolować fizjologiczne pH skóry, co zapewnia pełną ochronę przed podrażnieniami oraz uczuciem dyskomfortu. Preparaty mogą być również profilaktycznie w przypadku podatności na infekcje podczas korzystania z basenu, jaccuzi, sauny, solarium i innych sytuacjach, w których może wystąpić ryzyko infekcji.

Dermo Płyn z linii TOŁPA® Kuracja Intymna ma działanie odbudowująco - regenerujące. Aktywnie wspomaga odnowę skóry, a, działając antyseptycznie, zapobiega wszelkim infekcjom. Zalecany jest w stanach osłabienia, po przebytych kuracjach antybiotykowych bądź inwazyjnych zabiegach. Chroni błonę śluzową przed podrażnieniami i pozwala utrzymać odpowiednie fizjologiczne pH. Możemy go stosować do codziennej higieny intymnej także w sytuacjach występowania uciążliwych zmian w okolicach odbytu.

DERMO PŁYN odbudowująco-regenerujący pH 3,8-4,0
Substancje czynne: borowina TOŁPA®, wyciąg z białej herbaty, kompleks ekstraktów ze skrzypu, morszczynu, żeńszenia i rumianku, ekstrakt z Croton Lechleri, kwas mlekowy, nawilżający kompleks Ecodermine.

Przeznaczeniem Dermo Kremu z linii TOŁPA® Kuracja Intymna jest przyspieszenie regeneracji naskórka w okolicach intymnych. Powstały na bazie substancji czynnych krem działa nawilżająco, odżywczo i antyseptycznie, chroniąc dodatkowo błonę śluzową przed podrażnieniami i pozwalając utrzymać równowagę fizjologiczną. Krem ten jest polecany jako uzupełnienie innych preparatów z linii Kuracji Intymnej w przypadku stanów uszkodzenia naskórka i powracających infekcjach.

DERMO KREM przyspieszający regenerację naskórka pH 5,5
Substancje czynne: wyciąg torfowy TOŁPA®, wyciąg z białej herbaty, nawilżający kompleks Ecodermine.

TOŁPA® KURACJA INTYMNA

  • HYDRO PIANKA odświeżająco-nawilżająca - poj, 150 ml, cena - 16,99 zł
  • PRO ŻEL regenerująco-ochronny - poj. 195 ml, cena 17,99 zł
  • NEUTRO PŁYN łagodząco-wyciszający - poj. 195 ml, cena - 15,99 zł
  • MENO EMULSJA odbudowująco-nawilżająca - poj. 195 ml, cena - 18,99 zł
  • DERMO PŁYN odbudowująco-regenerujący - poj.195 ml, cena - 19,99 zł
  • DERMO KREM przyspieszający regenerację naskórka- poj. 25 g, cena - 12,99 złByć może zainteresują Cię inne pozycje z tej kategorii: