Portret Kobiety

Nowości kosmetyczneDermika - Acne Stoper


Dermika Acne StoperNajważniejszymi przyczynami pojawiania się zmian trądzikowych i nasilania się problemu z cerą skłonną do powstawania wyprysków są:
  • łojotok,
  • nadmierne rogowacenie (hiperkeratynizacja) naskórka,
  • nadmierna aktywność flory bakteryjnej.

Zauważalnym efektem tych zaburzeń jest początkowo tłusta, świecąca się cera i zablokowanie ujść gruczołów łojowych. Zmiany te często przybierają charakter utrwalającej się tendencji do powstawania zaskórników i wyprysków, które z uwagi na drażniące właściwości produktów przemiany materii nadmiernie rozwiniętej flory bakteryjnej mogą przeradzać się w stany zapalne z tendencją do powstawania blizn.

W pielęgnacji kosmetycznej cery trądzikowej istotne jest aktywne zwalczanie przyczyn trądziku oraz redukowanie jego objawów. W odpowiedzi na potrzeby osób borykających się z tym problemem firma DERMIKA zgodnie ze współczesną wiedzą kosmetyczną i dermatologiczną, opracowała ideę terapii redukującej ilość i nasilenie zmian trądzikowych.

Do pielęgnacji cery trądzikowej polecamy Zabieg przeciwtrądzikowy CONTRA ACNE wykonywany w Instytucie Kosmetyki Dermika spa&salon, w Gabinetach Patronackich i w wybranych salonach kosmetycznych. Pielęgnacja w gabinecie kosmetycznym powinna być uzupełniona przez codzienną pielęgnację w domu, dlatego w oparciu o wieloletnie doświadczenie w profesjonalnej pielęgnacji cery oraz wiedzę dotyczącą powstawania i leczenia zmian trądzikowych, firma DERMIKA opracowała ACNE STOPER - intensywnie działający preparat do miejscowego

stosowania w obrębie zmian o charakterze grudkowo-krostkowym.

Acne Stoper zawiera:

  • olejek z drzewa herbacianego o silnych właściwościach antyseptycznych;
  • kompleks Contra Acne z solami cynku i naturalnymi salicylanami - ograniczający wydzielanie sebum i wzrost bakterii, regulujący odnowę komórkową i łagodzący objawy miejscowych podrażnień;
  • witaminę A - normalizującą procesy wzrostu i odnowy naskórka, ograniczając nadmierne rogowacenie ujść gruczołów łojowych i zapobiegając w ten sposób ich czopowaniu.

Dzięki kompleksowemu działaniu redukuje ilość zmian trądzikowych i zapobiega powstawaniu nowych. Przyspiesza gojenie wyprysków i łagodzi towarzyszące im podrażnienia, zmniejszając zaczerwienienia i wyrównując koloryt. Zapobiega powstawaniu stanów zapalnych w obrębie zaskórników.

Sposób użycia:
Preparat należy nakładać punktowo na wypryski trądzikowe 2 razy dziennie. Można stosować na większą powierzchnię skóry jeśli zmiany o charakterze trądzikowym są bardzo nasilone. Z uwagi na użyte substancje naturalne bezpośrednio po aplikacji preparatu należy unikać promieni słonecznych i wizyt w solarium. W przypadku dużego i długotrwałego nasilenia zmian pielęgnacji kosmetycznej powinna towarzyszyć konsultacja dermatologiczna.

 

* Preparat dostępny tylko w gabinetach kosmetycznych

 

Dermika

www.dermika.pl 
Być może zainteresują Cię inne pozycje z tej kategorii: