Portret Kobiety

Zdrowie i uroda / ArtykułyZłote nici

Policzki.JPGKażda z nas marzy o idealnej, aksamitnie gładkiej skórze. Niekiedy nie potrafimy pogodzić się z upływającym czasem, jednak obawiając się interwencji skalpela chirurga plastycznego godzimy się po cichu z zaistniałą sytuacją. Medycyna kosmetyczna wychodzi nam naprzeciw. Na rynku pojawił się zabieg z wykorzystaniem złotych nici, dzięki którym możemy zahamować starzenie się skóry. Implantacja złotych nici podbija zagraniczny rynek i pomału wkracza do polskich gabinetów estetyki. Jeżeli jesteś zdecydowana do walki ze zmarszczkami powinnaś zastanowić się nad tą formą ich eliminacji.

 

Złoto wykorzystywane było w lecznictwie już w Starożytności. Stosowane było w formie płatków, sproszkowanej, a także nalewek. Starożytne księgi podają, że złoto symbolizuje duszę, siłę życiową, jaźń i prawdę. Jest symbolem słońca i nieśmiertelności. Poprzez korzystny wpływ na organizm człowieka m.in. poprawia krążenie krwi, poprawia trawienie, wpływa harmonizująco na pracę serca przyczynia się do wydłużenia naszego życia.

 

Historia wykorzystania złotych nici sięga Starożytnego Egiptu, przypuszcza się, iż Kleopatra zawdzięczała swój młodzieńczy wygląd nie tylko dzięki stosowaniu kąpieli w mleku, ale również korzystaniu z dobrodziejstw złota. Podczas wykopalisk archeologicznych natrafiono na niteczki złota, delikatnych jak pajęcza nić, stwierdzono, iż mogły być one stosowane jako upiększające środki kosmetyczne.

 

Złote nici są najwyższej próby złota o średnicy 0,10 milimetrów. Charakterystyczną cechą jest to, że po wprowadzeniu do skóry są niewidoczne i niewyczuwalne. Wprowadzane są igiełką w taki sposób, aby tworzyły siatkę pod skórą. Stanowi ona stelaż dla wiotczejących mięśni.

 

Skóra w 90 % składa się z wody, jak wiadomo jest ona dobrym nośnikiem jonów złota. Jony złota charakteryzują się działaniem regenerującym, wzmacniającym i stymulującym na organizm człowieka. Wokół jonów złota powstaje nowa tkanka oraz okala ją sieć naczyń krwionośnych, które zaczynają intensywnie pracować, jony złota stymulują również budowę kolagenu oraz elastyny. Skóra zostaje odżywiona, dotleniona, staje się gładka.

 

Szyja.JPGZabieg jest bezbolesny, wykonywany w miejscowym znieczuleniu. Bardzo korzystny jest fakt, iż po zabiegu nie pozostają blizny czy tez przebarwienia, a lekka opuchlizna schodzi już po kilku dniach. Bezpośrednio po zabiegu należy unikać nadmiernego wykorzystywania mięśni mimicznych, czyli żucia, wykrzywiania twarzy. Zmiana jest zauważalna bezpośrednio po implantacji złotych nici, jednakże całkowity efekt ukazuje do czterech tygodni po zabiegu.

 

Poddanie się zabiegowi implantacji złotych nici nie ogranicza żadna bariera wiekowa. Skierowany jest do kobiet już od 25 roku życia, które chcą jak najszybciej przeciwdziałać upływającemu czasowi. Efekt po zabiegu utrzymuje się od 10 - 12 lat tyle trwa rozpuszczanie złota w skórze, po czym zabieg można powtórzyć, bez żadnego uszczerbku dla zdrowia. Do przeciwwskazań zaliczamy uczulenie na środki znieczulające, słabą krzepliwość krwi, cukrzyce oraz ciąże.

 

Miejsca, które mogą zostać poddane zabiegowi to twarz, szyja, podbródek, dekolt, dłonie, uda, ramiona, brzuch, pośladki, biust. Zabieg z wykorzystaniem złotych nici wskazany jest również przy leczeniu cellulitu. Po zabiegu skórę charakteryzuje świetlisty, promienny wygląd, staje się ona napięta, wszelkie nierówności oraz przebarwienia znikają.
Być może zainteresują Cię inne pozycje z tej kategorii: