Portret Kobiety

Zdrowie i uroda / Artykuły



Akupresura stóp

Refleksoterapia:

  • przywraca naturalną równowagę organizmowi
  • relaksuje, likwiduje stres i napięcia nerwowe
  • poprawia pracę sera, krążenie krwi
  • dotlenia komórki
  • wspomaga oczyszczanie orgzanimu
  • uśmierza ból
  • wzmacnia odporność
  • rozjaśnia umysł
  • wycisza
  • pomaga w leczeniu wielu dolegliwości i schorzeń

Akupresura stóp, zwana inaczej refleksologią, refleksoterapią to licząca tysiące lat i wywodząca się ze starożytnych Chin i Egiptu sztuka masażu. Według chińskiej medycyny ludowej stopy są mapą całego organizmu, jego mikrokosmosem - mieszczą się na nich tzw. strefy refleksyjne, które odpowiadają poszczególnym częściom ciała. W ich obrębie znajdują się receptory, których stymulowanie poprzez uciskanie i punktowy masaż warunkuje właściwe funkcjonowanie systemu nerwowego i układu krążenia, zachowanie zdrowia i dobrego samopoczucia.

 

Celem refleksoterapii jest wprowadzenie organizmu (traktowanego jako całość) w stan głębokiego relaksu i w ten sposób zapewnienie mu powrotu do równowqagi. Akupresura działa zatem zarówno na poziomie fizycznym jak i psychicznym, czy duchowym.

 

Zabiegi reflekoterapeutyczne powinny być wykonywane przez wykwalifikowanego terapeutę , jednak sięgając po odpowiednią literaturę dość szybko możesz nauczyć się podstwowych technik, które pozwolą Ci potraktować je samodzielnie.

 

 

Akupresura
 

Masaż nie wymaga ani specjalnego sprzętu, ani dłużej ilości czasu i może go stosować właściwie każdy (ostrożność powinny zachować osoby cierpiące na niektóre choroby ogólnoustrojowe, takie jak zakrzepica czy cukrzyca).

 

 Korzyści będą ogromne - poprawisz sobie nastrój, krążenie i cudnownie się odprężysz. Zacznij od zaraz. Po kojącej kapieli starannie osusz stopy ręcznikiem. Do masażu przyda Ci się oliwka lub olejki aromaterapeutyczne. Rozgrzej je w dłoniach i nanieś na stopy. Zacznij od masaowania poszczególnych palców. Przy pomocy kciuków lekko uciskaj poduszeczki i wykonuj nimi okrężne ruchy. Wyciągnij palce i przez chwilę energicznie nimi poruszaj. Następnie pocieraj stopy w kierunku pięta-duży palec. Głaszczącymi ruchami uciskaj śródstopie i podbicie. Masowanie mięśni między kostkami rozpocznij od kolistych ruchów kciukami, potem rozciągaj te miejsca i intensywniej ugniataj. Podeszwy stóp masuj jako ostatnie. W trakcie masażu zmieniaj jego intensywność - zacznij od delikatnych, miękkich ruchów, potem przejdź do nieco silniejszego uciskania, a zakończ gładzeniem całej powierzchni stóp.

 

Taki masaż będzie prawdziwą pieszczotą, ma w sobie coś zmysłowego. Stymulowanie stóp przyniesie im ulgę po ciężkim dniu, a Ciebie rozluźni i zrelaksuje. Nie zapomnij także o naturalnym masażu: latem chodź na boso po piasku na plaży, trawie w lesie czy na łące.

 

Emo - Farm




Być może zainteresują Cię inne pozycje z tej kategorii: