Portret Kobiety

SolariumKosmetyki pielęgnacyjne po opalaniu

WaterPo opalaniu - czy to na plaży, czy w solarium - wskazane jest używanie kosmetyków nawilżająco-pielęgnacyjnych. Ich nawilżające działanie nie polega wbrew przekonaniu większości ludzi na dostarczaniu skórze wody, lecz na utrzymaniu jej naturalnej wilgotności poprzez zapobieganie utracie wody. Kosmetyki nawilżające zawierają substancje delikatnie natłuszczające chroniące skórę przed nadmiernym parowaniem, a zawarte w nich kompleksy witaminowe oraz pielęgnacyjne pozwalają na szybki powrót do wspaniałej formy, przywracając skórze elastyczność i pożądany "aksamit".

Ze względu na to, że skóra opalana na plaży poddawana jest w stosunku do solarium stosunkowo długiemu wpływowi niekorzystnych dla jej kondycji czynników zewnętrznych, zalecamy bezpośrednio po zejściu z plaży i odświeżającej chłodzącej kąpieli pod prysznicem nałożenie nawilżającego balsamu po opalaniu. Szeroką gamę balsamów nabyć można szczególnie w sezonie letnim w drogeriach i sklepach kosmetycznych oraz aptekach. Specjalistyczne preparaty po opalaniu renomowanych firm produkujących kosmetyki do solarium można nabyć również - bez względu na porę roku - w profesjonalnie prowadzonych salonach solaryjnych.

Charakterystyczną i często spotykaną nazwą serii kosmetyków tego typu jest określenie "After Sun", co w dosłownym tłumaczeniu z języka angielskiego nie oznacza nic innego jak po prostu - po słońcu, po opalaniu.

Nowoczesne preparaty z serii "After Sun" zawierają bardzo złożone kompleksy składników szybko i skutecznie regenerujących skórę po intensywnej ekspozycji na słońce i nie tylko. Cena kosmetyku uzależniona jest w dużej mierze od substancji w nim zawartych oraz jakości składników, a także - co oczywiste - od marki. W tym przypadku jesteśmy zdecydowanie wyznawcą teorii "lepiej tanio aniżeli wcale". Nie mamy jednak nic przeciwko rozpieszczaniu swojej skóry preparatami zawierającymi algi, witaminy, naturalne wyciągi i olejki roślinne oraz wiele innych wyszukanych substancji wpływających na polepszenie "samopoczucia" naszej skóry i przedłużenie jej młodości.

 

Solarium

www.solarium.pl
Być może zainteresują Cię inne pozycje z tej kategorii: