Portret Kobiety

Wydarzenia / Prasa kosmetycznaCabines 16/2006

Prasa kosmetyczna / CabinesSkóra przyszłej mamy cz. 1

Czas oczekiwania na narodziny dziecka jest bardzo szczególny dla kobiety, jej organizmu i... jej skóry. Zmiany hormonalne i zwiększający się ciężar ciała są przyczyną nie zawsze przyjemnych dolegliwości. Jedną z najpopularniejszych są puchnące, obolałe nogi i rozstępy. Jak im zapobiegać i radzić sobie z nimi - o tym w naszym artykule, uzupełnionym zestawieniem kosmetyków i zabiegów przeciwko rozstępom.

s. 24A

 

Trądzik różowaty

W drugim z artykułów poświęconych różnym problemom skórnym dr Agnieszka Czernecka przybliża specyfikę trądziku różowatego. Ta dosyć rozpowszechniona dolegliwość wymaga szczególnej kuracji, a skóra nią dotknięta - odpowiedniej pielęgnacji, dlatego warto dowiedzieć się nieco więcej na temat jej przyczyn i objawów.

s. 6B

 

Wybór kremu - sprawa nie taka prosta

Wystarczy wejść do najmniejszego sklepu kosmetycznego, by poczuć dezorientację przed półką z kremami. Od przeciętnej klientki nikt nie wymaga, by orientowała się w składzie kosmetyków, jednak dobra kosmetyczka, która w końcu służy również rada przy wyborze produktów do pielęgnacji domowej, powinna wiedzieć, jakie właściwości mają stosowane w kremach substancje. Dzięki temu, znając problem konkretnej klientki, bez trudu doradzi jej, czego ma szukać na etykiecie produktu.

s. 36A

 

Prasa kosmetyczna / CabinesSztuka negocjacji

Spotkanie i rozmowa z klientem to nic innego jak negocjacje. Klientowi chodzi o znalezienie sposobu na zaspokojenie określonej potrzeby, kosmetyczce o sprzedanie kosmetyku bądź usługi. Negocjacje, aby były skuteczne, muszą opierać się na pewnych regułach. Jakie to reguły, podpowiada nasz artykuł.

s. 54B

 

Przywracanie właściwej wagi ciała z zastosowaniem ajurwedy

Jaki jest pogląd ajurwedy na nadwagę? Kto jest szczególnie podatny na tycie? Jakimi metodami można walczyć z nadmiarem kilogramów? Izabella Demozzi, specjalistka od ajurwedy, przedstawia zabieg Udvarthanam, który pomaga utrzymać prawidłową sylwetkę i wagę.

s. 16B

 

Pamiętajmy o... stopach

Nadszedł czas, kiedy pogoda skłania do odsłaniania ciała. Kobiety dbają zatem ze zdwojonym zapałem o skórę, stosują zabiegi wyszczuplające, ujędrniające, wygładzające, ale powinny też pamiętać o stopach. Latem są one bowiem szczególnie narażone na wysuszenie pod wpływem słońca, kurzu, morskiej wody.

s. 40B

 

Cabines

www.cabines.pl
Być może zainteresują Cię inne pozycje z tej kategorii: