Portret Kobiety

Wydarzenia / Prasa kosmetycznaLes Nouvelles Esthetiqes 2/2006 (48)

LNE Prasa kosmetycznaSpis treści:

 

KONGRESY LNE

Międzynarodowy Kongres Kosmetyczny LNE - 5
Kongres LNE w Paryżu - 20

 

ROZDAJEMY NAGRODY
Nagrody dla prenumeratorów - 8

 

WYDARZENIA

Przegląd wydarzeń branżowych - 9

 

KLUB LNE & SPA

Nowe szkolenia i warsztaty LNE - 18

 

ZDROWIE I URODA

Oczyszczanie ciała i emocji - 22

Wiosenna metamorfoza - 26

Cywilizacja nas postarza - 30

 

DOSSIER: MasaŻ i wyszczuplanie

Masaż a odchudzanie - 34

Zestawienie zabiegów „Detoks i wyszczuplanie" - 38

 

CHIRURGIA PLASTYCZNA

Globalna uroda - wywiad - 50

 

TYLKO W APTECE

Prezentujemy marki: Tołpa® - 52

 

JUBILEUSZ

Academie i ani jednej zmarszczki - 54

 

NOWE ZABIEGI

Prezentacja zabiegów krok po kroku - 58

 

MARKETING

Sprzedaż i charakter - 78

 

MASAŻ & SPA

Antyczne SPA - 82

Czy SPA to luksus? - 86
Stone Therapy - 88

Masaż andaluzyjski - 90

SPA roku 2006: Wzgórza Dylewskie - 96

Malinowy Zdrój - 98

 

PAZNOKCIE

Odważny miks na nowy sezon - 100

Entity Beauty - 102

 

NOWOŚCI - 104

 

Czy SPA to luksus?

Pytamy DORI SOUKUP, amerykańskiego eksperta i autorytetu w branży SPA z 20-letnim doświadczeniem zawodowym, członka amerykańskiej fundacji SPA oraz wiceprezesa zarządu prestiżowej amerykańskiej firmy PEVONIA BOTANICA.

 
Stone therapy

Niezależnie od tego, czy kamienie mają właściwości magiczne, czy medyczne, stone therapy jest w modzie. Zabiegi z wykorzystaniem kamieni stają się coraz popularniejsze i coraz częściej można je znaleźć w ofercie gabinetów kosmetycznych i ośrodków spa.

 

Imperium przyjemności

Czy SPA jest wynalazkiem naszych czasów? Niezupełnie - modę na holistyczną pielęgnację zaczerpnęliśmy od starożytnych. Dbałość o dobrą formę, urodę i relaks ceniona była właściwie we wszystkich kulturach. Czy wracamy do chlubnych tradycji? - Oceńmy sami, przyglądając się pierwszym oryginalnym rytuałom SPA.

 

Globalna uroda

Rocznie wykonuje się się w Polsce ponad 25 tysięcy operacji korekcyjnych. Zabiegi dotyczą najczęściej nosa, piersi i modelowania ciała. Polki są niezadowolone ze swego wyglądu. Potwierdza to fakt, że na casting do programu TV „Chcę być piękna" zgłosiło się ponad sto tysięcy kobiet! Można więc mówić o zjawisku społecznym związanym z niewiarą we własne siły, a opartym na braku akceptacji własnego wyglądu. Dlaczego tak się dzieje, do jakiego ideału urody dążymy i czy warto go osiągać za wszelką cenę? O tym rozmawiamy z wybitnym specjalistą w dziedzinie chirurgii plastycznej, dr. n. med. Andrzejem Sankowskim.

 

Masaż a odchudzanie

Masaż leczy i relaksuje, a stosowany w kosmetyce ułatwia wnikanie w skórę składników aktywnych. Poprawia mikrokrążenie, wspomaga przemianę materii, wpływa na gospodarkę wodną na poziomie skóry oraz zmniejsza obrzęki, co jest istotne w terapii cellulitu i w modelowaniu sylwetki. Warto jednak pamiętać, iż modelowanie sylwetki, terapia cellulitu i odchudzanie to nieco inne pojecia.

 

Cywilizacja nas postarza

Coraz częściej dotykają nas choroby cywilizacyjne, przyspieszające starzenie się organizmu. Są one często następstwem złego odżywiania, przede wszystkim spożywania dużej ilości pokarmów wysokoenergetycznych i niewłaściwej ilości cennych składników odżywczych. Stan taki prowadzi do zaburzeń metabolizmu i nasilenia procesów wolnorodnikowych.

 

Wiosenna metamorfoza

Połączenie zabiegów z zakresu medycyny estetycznej z zabiegami kosmetycznymi i odpowiednio dobraną kuracją domową daje bardzo dobre rezultaty, nieporównywalne ze standardowymi efektami, osiąganymi tylko przez kosmetyczki czy lekarzy.  Od kilku lat Instytut Kosmetyki XXI Wieku Dermika Spa & Salon oraz Centrum Medyczne Medi-Spa proponują holistyczne programy pielęgnacji ciała i twarzy.

 

Oczyść ciało i umysł

Wiosna jest porą przebudzenia. Świat napełnia się nową energią życia. A my? Czy my także mamy ochotę na radość? Jeśli nie, to być może nasze ciało jest zmęczone brakiem światła, ruchu, cieżką dietą. Trzeba mu trochę pomóc. Możemy to zrobić sami, w każdej chwili, choćby teraz, w prezencie dla siebie.

 

LNE

www.lne.pl

 
Być może zainteresują Cię inne pozycje z tej kategorii: