Portret Kobiety

Wydarzenia / Prasa kosmetycznaBeauty Forum 5/2006

Beauty Forum Szczelnie otulona

Gdy tylko dni stają się dłuższe i zza chmur coraz śmielej wygląda słońce, klientki zaczynają przygotowania do sezonu bikini. Chcą przywrócić ciału reprezentacyjny wygląd przed „wielką odsłoną". Zabiegiem, który w tym pomaga, jest bodywrapping. Walka z cellulitem wymaga wielokierunkowych i skomplikowanych działań. Jedną z prostszych metod w tym programie jest bodywrapping. Nazwa powstała ze złożenia dwóch angielskich słów: body (= ciało) i wrapping (= zawijanie). W języku polskim funkcjonuje też określenie „zawijanie ciała". Technika ta ma zintensyfikować działanie preparatów i zabiegów antycellulitowych. Mimo że wydaje się dziecinnie prosta, trzeba zwracać uwagę na pewne sprawy, aby nie zaszkodzić klientce i osiągnąć najlepszy rezultat z możliwych.

BF nr 5/2006, str. 16

 

Jak uspokoić skórę

Metod usuwania zbędnego owłosienia jest wiele. Jednak bez względu na to, którą z nich stosujesz, zabieg powinna kończyć delikatna pielęgnacja. Także tutaj można sięgnąć po kosmetyczne hity ostatnich lat. Depilacja ma bardzo długą historię. Na początku zbędne owłosienie usuwano za pomocą pasty cukrowej. Ta bardzo delikatna, łagodna dla skóry metoda obecnie znów cieszy się dużą popularnością, zwłaszcza w ośrodkach spa i wellness. Wachlarz aktualnie stosowanych metod depilacji rozpoczyna się od pasty cukrowej, a kończy na fotoepilacji laserem lub światłem impulsowym (technologia IPL). Niemal wszystkie metody uchodzą za stosunkowo łagodne i mało bolesne. Mimo to po każdej depilacji skórę trzeba uspokoić, wzmocnić i zregenerować.

BF nr 5/2006, str. 20

 

Abacosun wyprzedza trendy

Abacosun posiada ponaddziesięcioletnie doświadczenie w dziedzinie kompleksowego wyposażania gabinetów kosmetycznych i solarium. Profesjonalizm i wysoka jakość usług i produktów sprawiają, że firma cieszy się ugruntowaną pozycją na rynku. Pakiet świadczonych przez Abacosun usług obejmuje m.in. szkolenia w zakresie stosowania kosmetyków i obsługi urządzeń, bezpłatne konsultacje z doradcą księgowym czy też ds. Marketingu.

BF nr 5/2006, str. 30

 

Wymagania rosną

Wyniki ostatniej ankiety przeprowadzonej wśród właścicieli niemieckich ośrodków wellness dostarczają cennych informacji na temat tamtejszej oferty i kierunków rozwoju rynku w Europie. Badania przeprowadzili specjaliści w dziedzinie psychologii turystyki z uniwersytetu w Monachium we współpracy z Relax-Guide z Wiednia. Opracowaną przez nich ankietę rozesłano do 1.861 hoteli wellness w Niemczech i w Austrii za pośrednictwem poczty elektronicznej. Jako najważniejszy powód, dla którego goście decydują się na spędzenie urlopu w ośrodku wellness, właściciele hoteli wymienili potrzebę odpoczynku/relaksu (86 proc.)...

BF nr 5/2006, str. 36

 

W imię róży...

Zapach płatków róż oczarował już wielu. Dlaczego więc nie przenieść doznań płynących z obcowania z nimi do gabinetu i nie wykorzystywać tych kwiatów w pielęgnacji stóp lub w zabiegach relaksacyjnych? Ponieważ stopy każdego dnia muszą być w dobrej formie, zasługują na to, by od czasu do czasu spocząć na "różanym posłaniu"...

BF nr 5/2006, str. 46

 

Beauty Forum

www.health-and-beauty.pl

 
Być może zainteresują Cię inne pozycje z tej kategorii: