Portret Kobiety

Wydarzenia / Prasa kosmetycznaCabines 15/2006

Cabines_15_A.jpgZachować jędrność

Jedną z oznak upływu czasu jest wiotczenie skóry twarzy i ciała. Jak można zachować młodzieńczą sprężystość i napięcie? Preparaty kosmetyczne przeciwdziałające skutkom starzenia oraz specjalne zabiegi mają to ułatwić. Artykuł uzupełniliśmy zestawieniem kosmetyków i zabiegów ujędrniających do twarzy oraz ciała.

s. 20A

 

Trądzik

Zaczynamy cykl artykułów poświeconych różnym schorzeniom skóry. Na początek dr Agnieszka Czernecka przybliży temat trądziku, jego przyczyn i sposobu leczenia. Ponieważ klientami kosmetyczek często są osoby dotknięte tym problemem, warto wiedzieć nieco więcej o tym uciążliwym defekcie.

s. 6B

 

Kompleksowy atak na cellulit

Cellulit, zmora niemal każdej kobiety, dyżurny temat na wiosnę, to skomplikowane schorzenie wymagające wielokierunkowych działań. Zabiegi w gabinecie, odpowiednia dieta, ćwiczenia i regularne stosowanie kosmetyków to niezbędne elementy walki z „pomarańczową skórką". W artykule przedstawiamy różne metody tej walki.

s. 44A

 

Zarządzanie czasem

Czas to pieniądz - tej prawdy nikt nie kwestionuje. Czasu nie można rozciągnąć, za to można go lepiej wykorzystać. Jak go rozsądnie zagospodarować, jak podzielić zadania według ich znaczenia - o tym artykuł mgr Katarzyny Świtalskiej.

s. 56B

 

Cabines_15_B.jpgSolarium w gabinecie

Opalenizna, mimo ostrzeżeń lekarzy i licznych informacji na temat wpływu promieni UV na skórę, ciągle jest symbolem piękna i zadbanego wyglądu. Kabina do opalania w gabinecie to z pewnością dobre źródło dochodu, jednak trzeba wiedzieć, czym kierować się przy jej kupnie, by inwestycja była opłacalna.

s. 52B

 

Masaże ajurwedyjskie

Izabella Demozzi, która od lat zajmuje się ajurwedą i masażami ajurwedyjskimi, przedstawia zabieg shirodhara i masaż stopami padaabhayanga. Opisuje sposób ich wykonania oraz wpływ na zdrowie i samopoczucie.

s. 24B

 

W trosce o męskie dłonie

Mężczyźni są coraz częściej gośćmi salonów urody. Zadbane dłonie to konieczność dotycząca nie tylko kobiet i panowie zdają sobie z tego sprawę. Trzeba jednak pamiętać, że męska skóra jest nieco inna, więc i zabiegi pielęgnacyjne będą w tym przypadku inne.

s. 48B

 

Cabines

www.cabines.pl
Być może zainteresują Cię inne pozycje z tej kategorii: