Portret Kobiety

Wydarzenia / Prasa kosmetycznaKosmetyki & biznes 01/2006

Kosmetyki i Biznes / Prasa Kosmetyczna Spis treści:

 

8 - Kosmetyki pielęgnacyjne - Raport

14 - Miss World 2005 w Polsce

16 - Europejskie trendy w kosmetyce pielęgnacyjnej do ciała

20 - Luksus salonów na kosmetycznym stole

30 - Reengineering procesów cz.II

36 - W walce z niechcianymi zmarszczkami

40 - SPA zakręceni

42 - Zamów sobie uśmiech

44 - EuroCom EXPO 2006

46 - KOSMETYKON - Kosmetyk Roku 2005

56 - Grupa Kolastyna - Konferencja prasowa

58 - Proces starzenia się - jego przyczyny

62 - Płeć skóry

68 - Wyścigowe geny - BMW 320si

70 - Slim Line - nowy program antycelulit

72 - Chwytanie niezwykłych chwil w niezwykłym życiu

74 - Sztuka negocjacji

Some news in English

78 - Black glass in pole position

80 - Kutenholz dispenser confirms PET's reputation

81 - Exclusive glass creations

 

Kosmetyki pielęgnacyjne - Raport

W roku 2005 rynek kosmetyków pielęgnacyjnych, uwzględniających kosmetyki to twarzy, do ciała oraz uniwersalne, osiągnął sprzedaż w wysokości bez mała 142mln sztuk i był wart prawie 1.46mld zł. Największą sprzedaż spośród wszystkich produktów pielęgnacyjnych, generowały kosmetyki pielęgnacyjne do twarzy 47% ilościowo i 60% wartościowo. Kosmetyki pielęgnacyjne do twarzy odznaczają się jednak tendencja spadkową. Sprzedaż w sztukach zmalała o -3%, zaś wartość sprzedaży o -6%, z czego produkty antybakteryjne straciły odpowiednio -6% i -4%, natomiast produkty regularne -2% i -6%. Kolejny segment - kosmetyki do ciała, obejmujące balsamy, mleczka do ciała, kremy do rąk, stóp, opalania, po opalaniu, samoopalacze, dla dzieci oraz zestawy - wygenerowały łącznie 38% ogólnej sprzedaży w sztukach i 33% wartości sprzedaży. Wzrost sprzedaży odnotowały właśnie kosmetyki pielęgnacyjne do ciała. Pozostałe segmenty charakteryzowała tendencja spadkowa. W 2005 roku więcej wydaliśmy na kosmetyki do opalania i po opalaniu niż w roku poprzednim (+6% i +3%).

Kosmetyki & biznes 1/2006, str. 8

 

Europejskie trendy w kosmetyce pielęgnacyjnej do ciała

Sektor kosmetyków przeznaczonych do pielęgnacji ciała do niedawna postrzegany był jako mniej dochodowa dziedzina sektora produktów pielęgnacyjnych. Obecnie, Europejki coraz chętniej sięgają po produkty mające na celu zapewnienie im lepszego nawilżenia całego ciała, co więcej, stosowanie tych kosmetyków stało się nieodłącznym elementem codziennej toalety. Według Imogena Matthews, doradcy w firmie In - Cosmetics, rynek został opanowany przez produkty typu „dwa w jednym" o właściwościach wyszczuplających i głęboko nawilżających. Ogromnym powodzeniem cieszą się również kremy i pianki o działaniu depilującym.

Kosmetyki & biznes 1/2006, str. 16

 

Proces starzenia się - jego przyczyny

Wraz z upływem czasu wszyscy starzejemy się z różną szybkością uwarunkowaną genetycznie. Poniższy artykuł ma na celu przybliżenie mechanizmów i przyczyn tego procesu. Od wielu już lat naukowcy zastanawiają się nad starzeniem, i szukają najważniejszych elementów kierujących tym procesem. Chcą stworzyć środki, które pomogłyby spowolnić te mechanizmy. Istnieje szereg teorii dotyczących przyczyn starzenia się. Wiele z nich zazębia się ze sobą tak, jak biologiczne procesy w naszym organizmie oraz czynniki na nie oddziaływujące.

Kosmetyki & biznes 1/2006, str. 58

 

Luksus salonów na kosmetycznym stole  

Rynek kosmetyków jest pełen produktów. Jak w tej ogromnej  masie ma zaistnieć producent ze swoimi nowościami?

Nie wystarczy stworzyć nowy produkt, wyprodukować i zaoferować konsumentom. Aby wzbudzić zainteresowanie potencjalnego nabywcy produkt potrzebuje reklamy i to oryginalnej i skutecznej. Skutecznej to znaczy  nie tylko atrakcyjnej i zrozumiałej, ale przedstawiającej korzyści dla jej adresata. W związku z tym dla różnych kategorii odbiorców musi być ona zróżnicowana. W kategorii kosmetyków luksusowych klient  przy dokonywaniu wyboru  posługuje się emocjami. Klient  tej grupy nie kupuje produktu dla  jego oczywistych wartości użytkowych, ale kieruje się aspiracjami. Motywem zakupu jest osiągnięcie prestiżu, posiadanie produktu symbolizującego  przynależność do elity czy grupy towarzyskiej. Tu reklama nie może  przemawiać wprost, musi posługiwać się skojarzeniami, nawiązaniem do stylu życia tego typu konsumenta.

Kosmetyki & biznes 1/2006, str. 20

 

e-kosmetyk.pl

www.e-kosmetyk.pl

 

 

Kosmetyki i biznes / Prasa kosmetyczna

 
Być może zainteresują Cię inne pozycje z tej kategorii: