Portret Kobiety

Pielęgnacja twarzyBanDi - Zabieg liftingująco - odmładzający

Pielęgnacja twarzy LiftingNaukowcy w toku badań odkryli, że twarz codziennie wykonuje kilkanaście tysięcy ruchów mimicznych. Skurcze mięśni, kiedy się śmiejemy lub dziwimy, powodują kurczenie się fibroblastów (małych fabryk produkujących kolagen i elastynę odpowiedzialnych za gładkość i sprężystość skóry). Nie ma to znaczenia gdy skóra jest młoda i elastyczna - wtedy zawsze wraca na swoje miejsce. Im jednak jesteśmy starsi, tym „fabryki” kolagenu i elastyny pracują gorzej, skóra staje się mniej plastyczna, pojawiają się w niej mikronaprężenia, pogłębiają się zmarszczki. Dlatego firma BanDi stworzyła zabieg, który pobudza produkcję kolagenu, a także rozluźnia mikronaprężenia, zapobiegając skurczom tkanki podskórnej.

 

WSKAZANIA DO ZABIEGU:

 • skóra skłonna do powstawania zmarszczek mimicznych (powyżej 30 roku życia)
 • skóra dojrzała o obniżonej elastyczności, a także przesuszona

CEL ZABIEGU:

 • opóźnienie pojawiania się zmarszczek
 • wygładzenie już istniejących zmarszczek mimicznych
 • pobudzenie produkcji kolagenu
 • zmniejszenie wrażliwości nerwowej
 • relaksacja mięśni mimicznych
 • zdecydowana poprawa wyglądu skóry
 • poprawa nawilżenia, elastyczności i sprężystości skóry

NAJWAŻNIEJSZE SKŁADNIKI:

 

składniki peptydowe - oddziaływają w naturalny sposób na zakończenia nerwowe skóry, zapobiegając tym samym skurczom mięśni mimicznych twarzy. Powoduje to rozluźnienie i odprężenie mięśni, co prowadzi do wygładzenia zmarszczek mimicznych, zwłaszcza pionowych czoła i „kurzych łapek”.

kompleks liposomowy VTA zawierający mikrokolagen, stabilną witaminę C oraz rutynę

 • mikrokolagen (L-hydroksyprolina) - stymuluje odpowiednie komórki skóry do produkcji kolagenu i glikozaminoglikanów, przywracając w ten sposób optymalne napięcie skóry,
 • witamina C - jej obecność jest niezbędna do syntezy kolagenu, białka odpowiedzialnego za jędrność i elastyczność skóry, dodaje skórze energii i zdrowego kolorytu.
 • rutyna - wzmacnia ścianki naczyń krwionośnych, zwiększa ich elastyczność,

hydrolizaty protein pszenicznych - naturalne składniki liftingujące - uwydatniają efekt kuracji odmładzającej.

 

PRZEBIEG ZABIEGU:                                                                                                    

 1. Demakijaż oczu przeprowadzamy żelem do demakijażu oczu.
 2. Skórę twarzy, szyi i dekoltu zmywamy dokładnie mleczkiem BTX SYSTEM.
 3. W zależności od rodzaju cery nakładamy

peeling enzymatyczny z wyciągiem ze ścian komórkowych drożdży, który działa na zasadzie kompresu oczyszczającego i regulującego pracę gruczołów łojowych. Nie powoduje przekrwienia i wysuszenia naskórka. Po upływie 10-15 minut zmywamy peeling letnią wodą.

lub nakładamy maskę eksfoliującą z keratoliną. Dzięki zawartości aktywnych składników enzymatycznych maska zmniejsza spoistość komórek warstwy rogowej naskórka. Efektem tego działania jest przyspieszenie odnowy komórkowej. Maska wpływa regulująco na metabolizm naskórka, przez co ujędrnia go i wygładza. Po jej zastosowaniu skóra jest lekko nawilżona, rozjaśniona, zregenerowana, a drobne zmarszczki wygładzone. Po upływie 5-10 minut zmywamy maskę letnią wodą.

lub kolistymi ruchami nakładamy  peeling carem Po użyciu peelingu skóra nabiera zdrowego kolorytu, staje się miękka i gładka. Preparat odświeża, oczyszcza i przygotowuje skórę do dalszych zabiegów.

 Pozostałości peelingu zmywamy letnią wodą.

 1. Skórę przemywamy tonikiem BTX SYSTEM.
 2. Na skórę twarzy, szyi i dekoltu nakładamy serum BTX SYSTEM. Serum poprawia elastyczność, napięcie i koloryt skóry. Intensywnie nawilża ją i wygładza. Serum pozostawiamy do wchłonięcia.
 3. Wokół oczu nanosimy krem pod oczy BTX SYSTEM. Krem wchłania się bardzo szybko dając łagodne uczucie odprężenia i ukojenia. Działania składników aktywnych dopełnia witamina E i karboksymetyloglukan - wzmacniający funkcje ochronne skóry oraz świetlik lekarski.
 4. Wykonujemy masaż klasyczny z użyciem kremu półtłustego BTX SYSTEM. Pozostałości kremu nie zmywamy.
 5. Nakładamy maskę algową z rutyną (na ok. 20 - 25 minut). Maska zawiera cztery rodzaje zmikronizowanych alg wraz z naturalną rutyną z pączków perłowca japońskiego. Preparat jest skarbnicą mikroelementów i witamin, jakie oferują nam algi i ma dodatkowe działanie osłaniające naczynka krwionośne. Maska regeneruje naskórek, pozwala na szybsze wniknięcie preparatów aplikowanych wcześniej oraz intensyfikuje ich działanie. Maskę usuwamy ściągając w całości począwszy od dolnego brzegu. Ewentualne resztki maski delikatnie usuwamy wacikiem zwilżonym tonikiem.
 6. Na zakończenie zabiegu nakładamy na twarz, szyję i dekolt krem nawilżający BTX SYSTEM. Krem zwiększa napięcie i elastyczność skóry, doskonale nadaje się pod makijaż. Krem zawiera również naturalne filtry UV - masło Buritte, chroniące przed fotostarzeniem skóry.

POLECAMY:                           

Serię 6-10 zabiegów raz w tygodniu w połączeniu z pielęgnacją domową.

 

KOSMETYKI DO PIELĘGNACJI W DOMU:

Preparaty z serii BTX SYSTEM:

- mleczko oczyszczające

- tonik

- krem pod oczy         

- krem na dzień

- krem na noc

- serum nawilżająco-liftingujące 

 

Aleksandra Stanulewicz
Training Manager
BanDi

www.bandi.pl

 
Być może zainteresują Cię inne pozycje z tej kategorii: