Portret Kobiety

Pielęgnacja twarzyDemakijaż twarzy

Demakijaż jest jednym z najważniejszych etapów pielęgnacji skóry twarzy, można posunąć się o stwierdzenie, że jest sprawą priorytetową. Pozwala usunąć z niej brud, kurz, a także zanieczyszczenia fizjologiczne takie jak pot, wydzielinę łojową, które utrudniają skórze właściwe oddychanie. W innym przypadku na twarzy mogą pojawić się zaskórniki, wypryski, będące konsekwencją zatykania się porów łojowych. Udowodniono, że połowa problemów ze skórą to efekt jej złego oczyszczania. Skóra traci świeży wygląd, staje się ziemista, szara, wygląda na zmęczoną.

 

Preparaty stosowne przy demakijażu spełniają funkcje nie tylko oczyszczającą, ale także pielęgnacyjną, składają się one bowiem z substancji nawilżających oraz odświeżających.

Należy pamiętać, o tym, że kosmetyki wykorzystane przy demakijażu powinny być odpowiednio dobrane pod względem potrzeb i rodzaju skóry.

 

Poprawnie wykonany demakijaż powinien wyglądać następująco; przed rozpoczęciem zabiegu należy zabezpieczyć włosy opaską, a następnie dokładnie umyć ręce. Przed wykonaniem demakijażu twarzy, należy wykonać demakijaż oczu. Następnie na twarz nakładamy mleczko lub śmietankę, bądź inny preparat myjący i dokładnie rozprowadzamy go po twarzy opuszkami palców, wmasowując, aby substancje oczyszczające połączyły się z osadzonymi na skórze zanieczyszczeniami. Należy je usunąć wilgotną chusteczką lub wacikiem. Po demakijażu skóra wydaje się czysta, jednak w rzeczywistości znajdują się na niej resztki kosmetyków oraz zanieczyszczeń, które należy usunąć odpowiednim tonikiem.  Należy pamiętać, że nieodpowiednio dobrany tonik może spowodować podrażnienie skóry, zabierając jej zbyt dużo wilgoci.

 

Demakijaż oczu - bardzo istotne jest wykonanie demakijażu oczu i usunięcie wszystkich kosmetyków z twarzy w tym tuszu i cieni do powiek. Źle oczyszczone rzęsy mogą się łamać, stają się kruche. Makijaż oczu zmywamy wacikiem z góry w dół zamkniętej powieki.  Wacik można najpierw zwilżyć wodą mineralną lub przegotowaną wodą, odsączyć, a następnie nałożyć mleczko lub śmietankę. Na rynku dostępnych jest wiele produktów do demakijażu oczu w tym olejki, płyny, śmietanki, mleczka.

 

Katarzyna Krzysztoszek
Być może zainteresują Cię inne pozycje z tej kategorii: